Archiwum: 2023-03

HotA Crew wciąż aktywna

, autor: Włodarz Hellburn

Kammer powraca do nas z najświeższymi informacjami odnośnie Horn of the Abyss].
🔸 HotA Crew kontynuuje prace nad Fabryką, nie ma daty wydania].
🔸 W porównaniu z sytuacją sprzed dwóch lat, załoga jest o wiele lepiej zorganizowana - prowadzi szczegółową rozpiskę potrzebnych do zrobienia rzeczy i ją rygorystycznie przestrzega. Każdy w zespole pracuje, żadne zasoby ludzkie nie są marnowane.
🔸 Factory jest grywalne(!)], wszystkie zdolności i właściwości są zakodowane i trwają wewnętrzne testy. Jedynymi nieukończonymi elementami są odgłosy stworów i puzzle - to właśnie one są teraz na tapecie.
🔸 Trwają prace nad mapami do kampanii, niektóre są już przygotowane, przetestowane i potrzebują tylko szlifów.
🔸 Największy problem jest z programowaniem - nawet najmniejszy błąd może mieć bardzo skomplikowane podłoże wymagające zmian w wielu miejscach kodu. Trudno jest więc oszacować ile pracy wymaga naprawa takiego błędu.
🔸 Wersja 1.7 będzie "wielkim uporządkowaniem" - wiele poprzednich elementów zrobionych po japońsku (czyt. jako-tako) ma dostać bardziej poprawną implementację. Tyczy się to nie tylko kodu, ale i grafik: słabe elementy graficzne usunięte z edytora powrócą w nowej jakości.
🔸 Należy jednak pamiętać, że 1.7 nadal jest głównie poświęcone Factory. Dodatkowy content będzie, ale trudno powiedzieć, ile się go tam znajdzie, jest to płynna kwestia.
🔸 don_ko regularnie i dokładnie czyta posty na VKontakte, Heroes Community i Kwasowej Grocie. Jeżeli znajdzie coś wartego uwagi, to przekazuje to reszcie Crew.
Powyższe wieści pochodzą z forum DF2.ru.