HD mod


Heroes III HD zwany również HD modem to nieoficjalna, fanowska nakładka, która pozwala na uruchomienie gry w większych rozdzielczościach niż standardowe 800x600 pikseli. Pierwsza wersja modyfikacji została opublikowana na początku 2010 roku, ale od tamtego momentu aplikacja została rozwinięta do poziomu multifunkcyjnej łatki, która nie tylko poprawia garść błędów z oryginalnej gry, ale wprowadza też wiele udogodnień dla gracza, nie ingerując przy tym w znaną i lubianą przez nas wszystkich mechanikę gry.

Wszelkie graficzne zmiany, które wprowadza HDmod zachowują styl oryginalnego Heroes III. Ponadto, nakładka działa niezależnie od zwykłej gry, tzn. że w razie potrzeby lub chęci możemy uruchomić Heroes III bez zmian, które wynikają z działania modyfikacji. Aplikacja wyposażona jest też w automatyczne sprawdzanie aktualizacji, wystarczy więc pobrać i zainstalować ją tylko raz - wszystkie nowe wersje nie będą wymagały dodatkowych kroków ze strony użytkownika.


HDmod jest kompatybilny z:

  • Heroes III Shadow of Death, Heroes III Complete, Heroes III Złota Edycja
  • Heroes III Horn of the Abyss
  • Heroes III Wake of Gods, ERA, Tournament Edition - nie wszystkie funkcje dostępne.

Modyfikacja nie wspiera Heroes III Restoration of Erathia, Armageddons Blade, Heroes Chronicles.


Autorem Heroes III HD jest Alexander Barinov, znany również jako baratorch, obecnie jeden z członków załogi pracującej nad nieoficjalnym dodatkiem Horn of the Abyss.